Ako nainštalovať aplikáciu bez pripojenia k internetu, bez správcu súborov. - Puzdra na mobily

 

Košík

Žiadne produkty

0,00 € Poštovné
0,00 € Spolu

Pokladňa

Kategórie

Zľavnené produkty

Elegance Apple iPhone 4, 4S

Elegantné puzdro vysokej kvality , určené pre...

6,79 €

» Všetky zľavnené

Návod, ako nainštalovať aplikáciu bez pripojenia k internetu a bez správcu súborov

Nedávno ma manželka poprosila, či by som jej nenainštaloval do je smartfónu nejakú hru. Vravím si, nie je problém. Keďže na jej SIM karte nie je aktívny mobilný internet a k našej domácej WiFi sieti sa nedá s jej mobilom pripojiť, pomyslel som si:  stiahnem aplikáciu do PC, pomocou USB kábla ju nahrám na SD kartu v mobile a...,  tu som skončil, pretože HTC Wildfire S nemá predinštalovanú žiadnu aplikáciu na správu súborov (aspoň manželkin smartón ju nemal).

Po krátkom pátraní po internete som ale našiel postup, ako aplikáciu nainštalovať aj bez správcu súborov. A tento postup je úplne jednoduchý.

  1. Stiahnete si aplikáciu z internetu do PC. (stránok s aplikáciami je neúrekom, nie všetko musí byť z Google Play. Treba hľadať súbory s koncovkou ".apk")
  2. Po stiahnutí pripojíme mobil pomocou USB kábla k PC ako diskovú jednotku a stiahnutý súbor skopírujeme do koreňovej zložky SD karty (do koreňovej preto, aby sme ju ľahšie našli)
  3. Po skopírovaní odpojíme mobil od PC.
  4. V telefóne otvoríme internetový prehliadač (ten je predinštalovaný v každom Androide) a do adresného riadku zadáme cestu k súboru: "file:///sdcard/nazov-aplikácie.apk". Aplikácia by sa teraz mala nainštalovať.

Takto si môžete nainštalovať akúkoľvek aplikáciu bez toho, aby bol Váš mobil pripojený k internetu. Je síce pravda, že mať smartfón bez internetu je ako mať "čln na púšti", ale aj to sa stáva. 

Ešte chcem upozorniť, ak budete sťahovať aplikácie z internetu, sťahujte len z dôveryhodných stránok, lebo "jeden nikdy nevie..."

android návod aplikácia
comments powered by Disqus

Vzhľad eshopu
Layout Direction
Pattern